Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde sehnat levně měděné ROVNÉ tyče?

Jeden známý chce stvořit jakousi konstrukci, plochá a rozměr asi 2 x 1 m.
Podmínkou je, že bude z mědi. Průřez a průměr nespecifikoval. Jen že toho chce tak 9m. Nemusí to být samonosné, ale elektrikářský drát odmítnul. Chce to rovné!!! A nelze na to dělat kostru.
Zatím nejlevněji jsem našel topenářskou trubku. Průmět 11mm, délka 2,5m mají v HornímBachu za 200,-. (Tedy netuším, jak čistá měď to je.)

Napadá někoho ještě něco jiného? Nejlépe blízko Brna, ať neplatí moc za dopravu.
Díky.

Záleží co z toho chce dělat,k čemu to má sloužit,pevnost. Topenářské trubky jsou polotvrdé při nějaké zátěži se ohnou. Potrubí co používají chlaďaři je i z tvrdé mědí neohne se,ale pokud se to bude svářet tak to stejně změkne.

Dobrý den,měď pájením neměkne.Měď se chová jinak než ocel,pokud měď ohřejete a prudce ochladíte,tak dočasně změkne,jedná se o vyžíhání,postupně se její tvrdost vrátí.Tento postup si pamatuji z učení,když jsme nýtovali měděnými nýty spojková a brzdová obložení.V kovárně na kovářské lopatce jsme nýty nahřáli a vhodili do kbelíku s vodou,opravdu změkly a při nýtování nepraskaly.:-)

Rovné ve smyslu rovné asi jako kdybyste dělali TV anténu této velikosti ( je důležitý tvar, ale nebude mechanicky namáhaná, ani vystavena povětrnostním vlivům. Také průřez se v tento moment zdá nepodstatný - ve skutečnosti to nebude přímo anténa )

Edit: Pro mirektatra i Lubomír jsem poslal další info, ale nechce se mi veřejně psát všechno.

díky za ten odkaz ( ten schovaný pod tečkami )

ten první odkaz je sice hezký, ale je třeba vhodně formulovat otázku.
Srovnej např. hledat výraz " levné kuchyně " s hledat výraz " beroun kuchyně " na který mě dali tip sousedi. Mě osobně se výsledek druhého hledání líbí víc. Je to někdy komplet se spotřebiči. První hledání nabízí jen kuchyňské linky a reklamy.