Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nove vypinace podla Europskej Unie?

Zdravim,
dnes som riesil vymenu vypinaca svetiel v byte. Bol som kupit v Merkury Market novy vypinac (obycajny jednotlacitkovy), ale ejha...mal o polovicu mensie diery na kable a po rozobrati som zistil, ze to ma akysi divny (vraj) zacvakavaci mechanizmus. Nema to ani klasicke skrutky na utiahnutie drotov, co trcia zo steny.
Ze su to vypinace robene na nove medene rozvody, kde su tensie droty. Vraj uz teraz kazdy vyrobca robi len taketo, ze to je podla niecoho co schvalila EU.

Vypinac som vratil a dostal nazad peniaze, kedze je u mna nepouzitelny, ale co dalej?
To si ako fakt robia prdel, ze si musi kazdy kvoli vypinacom prerobit doma rozvody, lebo ma este hrube hlinikove droty a casom nekupi ziady vypinac, ktory by pasoval?

Nikde som k tomuto nevidel na nete ziadne info, vie niekto nieco? Kde zohnat vypinace na klasicke hrube droty co su v panelakoch? Planujem este obehnut Alfex a Hagard.

Ale on ma pravdu. Jsou to vypinace tango, ktere proste sroubovy mechanizmus nemaji, jsou na nacvakavaci pruzinove svorky. A nema to nic spolecneho s eu, to jen tazatel (prodavajici) rozjizdi naprosto nesmyslnou antieu kampan. Ja postupne vybavuju domacnost vyrobky z Obzoru Zlin a jsou srobovaci.

No hej, a ked mam stare hlinikove rozvody, ktore mi tam nevlezu, lebo v tele vypinaca su na to male dierky?
S dierkami problem nemam, zoberem vrtacku a zvacsim. Ale je to zbytocna prplacka, rozoberat vypinac, atd.
A ktovie, ci ten zacvakavaci mechanizmus vobec dokaze pracovat s 2x tak hrubym drotom?
Vypinace som bol vratit, a teraz zhanam modely s klasickym skrutkovym uchytenim.