Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Simson s51 ztráta výkonu po zahřátí motoru

Dobrý den potřeboval bych poradit ohledně simsona. Když se jedu někam projet a simson se mi více zahřeje začnou mi padat otáčky a nechce to jet musím podřadit a když se to nezlepší tak i zastavit. Mám na něm nový válec 60ccm 4 kanál, karburátor amal 19, svíčka NGK B8HS. Válec má najeto 250km. Nevím jestli to dělá ten nezajetý válec. Může to být i strženými štefty že nejdou moc dotáhnout? Děkuji

Zdravím ja mám tiež tento istý problém. Ja mám S51tku a robila mi toto iste tak som kúpil noví S60 valec, hlavu a piest aj s krúžkami a aj keď som ten motor zabehol tak aj napriek tomu mi robí to že keď je chladný motor ide, ako náhle sa zohreje tak stráca výkon a podraďujem kým nezastavím úplne. Pýtal som sa veľa ľudí nik nevedel čo s tým, ale našiel som originál Múdru knižku od Simsona na jeho údržbu. A v nej som sa dozvedel že montážna vôla medzi valcom a piestom u S51 ma byť maximálne 0,03 mm a u S71 0,04 mm. Ďalej sa v údržbe píše že ak je vôla medzi valcom a piestom väčšie ako 0,1 mm je nutná výmena alebo vybrús. Toto je teória ešte to nemám potvrdene ale rozobral som to znovu, posuvným merítkom som to zmeral a zistil som že noví piest S60 je menší o proti valcu o 0,28 mm. A aby som sa v tom utvrdil tak som premeral aj starý valec s piestom a tam tá vôla bola ešte väčšia, dokonca keď som to prví krát rozoberal tak na starom pieste boli spaliny vypálené pod krúžkami. Momentálne som objednal nový piest a keď to zabehnem a vyskúšam dám Vám vedieť. Ak by niekto chcel tu knižku tu je môj mail etotapaj@gmail.com.