Vlhká zeď - která firma se tímto zabývá
Ahoj, v rodinném domě se nám pomalu zvětšuje vlhko na zdi v obývacím pokoji. Je to pouze na tomto místě v rohu. Omítka/stěna pomalu opadává. Ze druhé strany domu je asi do výšky 1m hlína a soused tam má zasazené túje.
Ta tapeta (viz. foto níže) není přímo na zdi, je cca 7cm od ní, takže stěna by měla dostatečně "dýchat".
Mohli byste mi prosím doporučit nějakou firmu, která se tímto zabývá? Jelikož se zde nesmí dělat reklama, můžete mi prosím napsat na email Ashley@centrum.cz? Moc všem děkuji za návrhy, nevím na koho se s tímto obrátit.
Foto :
A prečo tam má sused do 1m hlinu? Ak neni tá stena zaizolovaná proti vlhkosti, jasné že je potom vlhká. Hlinu pokial možno treba dať preč od steny.
Má barák nad námi a naše ulice je z kopce, takže tam má zahradu, která končí zdmi našeho baráku. Právě bych potřeboval nějakou specializovanou firmu, která by se na to osobně podívala, nejlépe z okolí Prahy. Děkuji.
Tvrdíš že zeď Tvého baráku tvorí zároveň opernou zeď sousedovic zahrady ? To je zajímavé tvrzení, pokud tomu tak skutečne je, Tvúj prípad je na okamžité rešení, jak z hlediska statického, tak z hlediska právniho, pravdepodobne je hrube porušen stavební zákon.
Není to nic pro kutilskou poradnu, je to prípad pro soudního znalce z oboru stavebníctvi.
...
Nějak nevím, co je na tom tak zvláštního a zajímavého, znám takových domů mraky, sami máme takhle chalupu, ta má pod úrovní sousedovic pozemku dokonce 2/3 výšky přízemí. Kamarád má v prudkém kopci utopeno dokonce celé patro a pod tím ještě garáž. Vypadá to velice zajímavě, protože při pohledu ze předu je to 3 patrový barák, ale když se obejde z druhé strany, tak se vejde z příjezdové cesty do horního patra . V tom kopci je takhle nad sebou více baráků. U našeho domu/pozemku jsme pro změnu ti nahoře my. Buď žiješ někde v úplné rovině, nebo nekoukáš po okolí . Je to běžné.
Tak ja za samozrejmosť toto riešenie nepovažujem, práve naopak, považujem to za potencionálne nebezpečné riešenie.
Netvrdím že neexistujú stavby v svahovitých lokalitách s popisovaným riešením, projekt ale musí s týmto počítať v samotnom počiatku návrhu stavby, jak po stránke statickej, svahy ktoré sa po dlhotrvajúcich daždoch dávajú do pohybu nie sú nič výnimočné, tak po stránke hydroizolácii. Myslím že dnes sa podobné riešenia používajú iba vo výnimočných prípadoch.
Jak jsem napsal, chce to obhliadku znalca z oboru, nič pre odvážnych kutilov. Záplavy co každých 4-5-6 let nebývaly ale už jsou, prej lepší to už nebude. To dáva hodne silný podnet k zamyšlení nad rešením stavby. Znám prípad lokality zde na Slovensku, kde ani né moc staré domky, cca do 20 let, kde po záplavách byly z techto dúvodu zbouráno, cca 30 rodinných domku.
...
Děkuji, dobrý nápad s tím znalcem z oboru, už jsem rozeslala nějaké emaily, takže nechám nejprve zjistit příčinu a poté mi ten znalec snad i doporučí přímo někoho na tu nápravu.
Nesmysl. Bavíme se o "historickém" řešení kdy se takto jednoduše stavělo a nikoho tehdy nezajímalo jaké zákony budou platné za sto, dvě stě let. Kdybychom snad chtěli aplikovat dnešní zákony na to "co bylo", asi bychom nejspíš museli zbourat a znovu postavit půl republiky. A co pak až se zákony zase změní??
V první řadě je třeba domluvit se se sousedem. Čeká vás kopání kolem domu. Samozřejmě doporučuji místní šetření stavařem odborníkem.
Můžete, prosím, dodat několik fotek z venkovního okolí této stěny? Informace o hydroizolacích?