Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Levne 220 m^3 betonu

Zdravim, v lete budu potrebovat 220 m^3 kvalitniho betonu C25. Bude treba na nosne zdi a sloupy haly, mnozstvi i trida je z projektu. Nechal jsem si udelat nabidku v nekolika betonarkach, ale diky doprave vychazi beton velice draho. Nejaky tip jak umichat kvalitni beton primo na stavbe? S dopravou sterku / pisku a cementu by problem nebyl. Diky. Jakub

A beton pres pul mice... Nevim, k cemu presne ten beton bude, mozna by slo ho dopravit jako zavlhlou smes vlastnima sklapeckama.
BTW, ta cena za dopravu se mi moc nezda, to je skoro 700Kc za dopravu kubiku betonu, 6000 za dopravu mixem - to je takovejch 70km od betonarky. Fakt neni nejaka bliz?

Kdyby to mělo být 22 m3 neřeknu ale 220? Tohle nelze míchat na stavbě. A když pomineme míchání, jak máte vyřešenu dobravu betonu do bednění? Sloupy na halu nebudou asi žádní drobečkové a zalít betonem se musí v jednom tahu. Zajímalo by mně za kolik betonárky nabízely kubík při tomhle množství, jak daleko je betonárka a co chtějí za dopravu? Napadlo vás na ně trochu přitlačit? 220 kubíků už je kšeft který by se neměl pouštět. Pak mně nedá nezeptat se proč je stavba navržena jako monolit? Nebylo možné o tom zapřemýšlet už při projektování? A hned se zeptám co takhle nechat si vyrobit konstrukci prefabrikovanou a na místě jen smontovat? Anebo zcela upustit od betonu a přeprojektovat to na ocel?