Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kůlna + zimní zahrada+ sezení v jednom.. co na střechu za krytinu???

Zdravím,potřebuju pomoc s výběrem střešní krytiny na kůlnu na dříví,stará kůlna je pro ostudu,tak jsem se rozhodl ji zbourat a postavit novou,řeším ovšem otázku,co použít jako střešní krytinu,aby kůlna splňovala jak funkci dřevníku, tak i sezení v nepříznivém počasí a pro návštěvy+ malá zimní zahrada.. tzn. hledám vhodný materiál,co je dobrý na propustnost světla a UV i pro rostliny v zimní zahradě.. koukal jsem po polykarbonátech a laminátových krytinách.. chtěl bych a asi lepší bude vlnovka,než desky,jelikož sklon střechy bude max. lehce nad 10%... což je minimální doporučený sklon.. děkuju za pomoc..

Zkusil bych poptat někde z výroby zbytky tabulí skla. To bude téměř věčné. Mohlo by to jít odkupem za symbolickou cenu. Ušetřené peníze, starosti a úsilí směřovat do důmyslné a pevné konstrukce. Jednoznačně bych se vyhnul čemukoliv na plastové bázi.