Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada k lepení...

Zdravím kutilové a šikulové.... prosím už jsem zoufalý, utrhl se nám na vanové bateri přepínač na sprchu (jen ten plast) a potreboval bych ho necim prilepit už jsme snad vykouzeli vselijake lepidla ale dycky to hned prdlo, je tam narok na tah a zkrut takže to nidky moc nevydrzi... pozdeji dodam i foto
EDIT: kovove telisko na kterem ten plast drzi se da sundat, takze sme zkouseli sundat ocistit odmastit a prilepit nechali prez noc zaschnout a stejne nevydrzelo :(

tak to bude problém. Já to také kdysi opravoval a myslím že jsem to uděla tak, že jsem tam dal matičku a zalil Dentakrylem. Lépe asi bylo nechat vysoustružit z mosazi, nebo nějakého odolného plastu...mosaz pak můžete nechat pochromovat..

chtělo by to fotku, jak to vypadá.
s lepením plastů je to vždycky všelijaký, záleží z čeho to je. já mám docela dobrou zkušenost s UHU
http://www.uhu.cz/dvouslozkova-lepidla_uhu-plus-en dfest-300-kg

podle typu plastu je mozne vybrat tady lepeni-plastu

a hodne dobrou (no na plasty snad jeste lepsi nez s UHU) mam s timhle:
http://www.alteco.cz/epoxidova-lepidla_3-ton-clear -f-05 (chtelo by to ale mozna taky projit a zjistit jestli neni nejaky z nich vhodnejsi)

podle toho jak to vypadá by se to třeba dalo nějak zaonačit, aby veškerý tah nebyl přenášený jen lepidlem, ale to se takhle nedá říct

a úplně poslední věc, která asi měla být první - co takhle zkusit výrobce a náhradní díl? nešlo by? Co je to za baterii? Stará/nová? Drahá/levná?

chápu, že to asi není úpně rada jak to slepit, ale pokud je to obyčejná pákovka a už má něco odloužíno a pokud nejsi někde v pronájmu, ale je to tvoje, tak bych možná šel jednou z těchto variant:
1) pokud bych chtěl zrovna spíš šetřit, tak bych koupil nejlevnější novou baterii - jak sjem tak koukal, tak se dají koupit za 600,- což mi nepřijde zas tak moc
2) pokud bych šetřit nemusel, koupil bych nějakou novou a kvalitní baterii. A když už bych byl v tom, vyhodil bych u sprchy pákovku a dal tam termostatickou baterii, páč neznám nic lepšího než nemít zadek chvíli mraženej a pak zase spálenej ;-)

no a pokud to chceš fakt mermomocí slepit tak šup sem s tou fotkou

možná by stálo za to zkusit se dohodnout s majitelem. třeba jí on zaplatí a ty namontuješ. On bude mít ve svém bytě opravenou baterii bez práce a zařizování, to je myslím celkem férová nabídka... a kdyby byl rozumnej, zkusil bych mu vnutit tu termostatickou... záleží na tom co je to za člověka, před lety jsem vystřídal několik nájmů a kupodivu se všemi majiteli se dalo dohodnou na takovýhdle věcech. oni byli hlavně rádi, že tam mají někoho kdo platí pravidelně, nedělá potíže a jesště se jim o jejich byt stará

Též bych použil epoxyd, nebo nějakej jinej tmel. Mám doma jakejsi dvousložkovej tmel z Lidlu, stál váleček asi 80Kč. Stačí ukrojit, rozšoulat, zalepit a ztvrdne to na kámen a drží se to jak hovno košile.