Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základová deska na terasu

Stavím základovou desku pro terasu cca 15m2. Mám udělané základové pásy do hloubky 70cm, dvě vrstvy šalovacích tvárnic (výška 2x25cm). Uvnit základové desky mám naházenou zeminu z výkopů a nějaké rozlámané střešní tašky. Výkopové zeminy je větší množství, ale já měl v plánu zeminu dát do jedné vrstvy šalování cca 25cm nad porvchem, pak vysypat kameny a zybtkem zámkové dlažby co mi zbylo, položit karisítě a položit betono. Někdo mi říkal, že je lepší zeminu vyházet kompletně celou. Proto prosím o radu zkušenější mozky :)

Díky moc!
Honza

ja ti napisem, ako by som to urobil ja, zeminu nevyhadzovat ,zrovnat do roviny, ale 100% sa musí užabovat - zhutnit, aby si to casom nesadlo :o) ( logicky , ked to vyhádzes, tak budes muset betonovat 50 cm betonu , ked más prachy jak Onasis není problem, ale je to zbytocné )

bude tam pergola, alebo pristresok ??? ked nie tak , ked budes stahovat beton , treba urobit malý spád od baráku , aby voda stekala prec , iba tolko som chcel :o)

Zeminu rovnomerne rozprostřít po cele plose, utemovat žábou. Pak 10 -15 cm sterku a nakonec finalni vrstva betonu, 10 cm by mělo stacit. Na sterk vypodložit kari sit 5tku nebo 6stku tloustky ( vypodložit proto, aby se kari sit nezaslapala uplne nadno betonove vrstvy, neplnila by pak svou pevnostni funkci) a zalit betonem. Pokud na tom bude dlažba, ani bych negletoval povrch, normalne bych strhnul ridsi beton hliníkovou lati...