Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ochrana kabelu v zemi

Dobrý den,
musel jsem natáhnout nový kabel z baráku do dílny. Vedu to v zemi a chci se zeptat, zda vadí, když dám kabel do kovové trubky. V trubce bude kabel chráněný, kdybych tam já nebo pak moje děti za nějakou dobu kopali, tak aby ho nepřekopli. Kabel bych protáhnul takovou tou plastovou chráničkou kabelu a pak to celé vložil do kovové trubky. A protože se s elektrikou nekamarádím (zapojovat mi to pak bude elektrikář), nevím zda to nebude dělat neplechu, když ji povedu skrz vodivou trubku.

Díky za rady

Ne ze by to neslo, ale je to podle me dost zbytecny, zvlast pokud ten kabel bude v ty chanicce. Dal bych jenom chranicku, kdybych chtel bejt jo peclivej tak ji obsypal piskem. Spis dodrzet hloubku ulozeni(podle toho co nad tim vede) a nezapomenout nad kabel ulozit vystraznou folii. Tj kabel alespon 85 cm do zeme(pokud na pozemku nad tim nebude probihat orba) a cca 35 cm nad cervenou vystraznou folii.

kabel je izolován, takže mu kovová trubka vůbec nevadí. já to takto vedl přes zahradu jen v plastové chráničce, pečlivě jsem si zaznamenal kudy vede a bylo hotovo. červenou výstražnou pásku jsem použil jen v místěch kde v budoucnu hrozí nějaké kopání.