Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malování místnosti - strop

Prosím o radu: Chystám se malovat pokoj a cvičně jsem zkusil kousek stropu. Okamžitě se mi na váleček začala lepit stará barva. Co mám dělat? Je potřeba oškrábat celý strop? Jinak na zdech je to v pohodě.

A ještě k tomu skrábání... Mám to oškrábat za sucha nebo to navlhčit. (to vlhčí se škrábe líp).

Až to budu mít, tak bych to měl asi napenetrovat, že? Děkuji za rady a připomínky.

no nechci se přít, asi to bude věc osobních preferencí. maluju roky jenom válečkem (tedy válečkama) a přijde mi to mnohem lepší než štětka. když je podklad v pohodě tak to jde úplně krásně. chce to ale samozřejmě taky váleček kvalitní. s první větou samozřejmě souhlasím.

Tak v paneláku jsme taky válečkovali, po prvním pokusu v baráku mne to přešlo a nyní už jen štětkou. Když je pevnej podklad, tak to válečkem jde, váleček je supr i třeba na pletivo atd, vůbec jej nezatracuju, ale když se to má tendenci trhat, tak štětkou to většinou vezmeš úplně v pohodě a výsledek je stejnej, spíš bych řekl, že po štětce je výsledek lepší.

Namočit, oškrábat špachtlí, další nátěr štětkou a až pak dost hustou barvou válečkem. Je to makačka, ale výsledek 100%. Žádná penetrace není třeba. Jen s tou špachtlí musíš jemně, jinak máš další práci se zaděláváním děr. Já si při tom připadám jako restaurátor.