Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké koupit nejlevnější osobní auto?

Zdar,

nechci to samozrejme pro sebe, ale chci se zeptat, co byste doporucili za nejlevnejsi osobni automobil?

Myslim, ze dotycna zadne specialni pozadavky nema, aby to melo 4 sedacky. :-) Jezdi teda vetsinou sama, ale aby mohla i nekoho svest.

Rikala, ze koukala na Dacie, ze to lidi na netu ani moc nehani, co si myslite o Daciich?

(Do bazaru jit nechce, chce novy.)

Tak pry to bude Dacie, jaky typ nevim, jeste se zeptam.

LPG pry v zadnem pripade, ze se s tim na ruzny mista nesmi.

Chci se zeptat ohledne toho LPG, jak moc se to vyplati oproti benzinu? Ja teda neznam ceny benzinu, ale treba procentuelne o kolik je to levnejsi?

Vyplatí se to a to tak, že hodně. Úspora je asi těch 40%, jak píše Tačůd, u menšího auta to dělá asi 0,8Kč/km, u Oktávky jsem měl úsporu asi 1Kč na kilometr. Spotřeba je vyšší asi o 10%, úbytek výkonu asi jen 5%, prakticky to nepozná.
Omezení LPG? Jen podzemní garáže, protože LPG je těžší, než vzduch, takže v případě úniku by se plyn držel na dně garáže a nemohl vyvětrat. Do kolika podzemních garáží holka bude jezdit a jak často?
Když si pak člověk uvědomí, kolik ho cestování stojí, tak si klidně udělá výlet jen tak pro radost kamkoliv a nesere ho, kolik to stojí. Já jen čekám, až mi na moje auto skončí záruka a jde to taky do plynu.
Těch 20 tisíc navíc za LPG je super cena, dodatečná montáž vyjde dráž.