Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cim odstranit obal z kabelu?

Dobre rano, potrebuju z asi 150m stareho medeneho elektrickeho kabelu odstranit veskery obal, jedna se o zbytky po rekonstrukci. Vetsinou se jedna o CYKYLO / CYKY 2,5. Jedna se o medene kabely a med chci dat do sberny. Berou i kabely vc. obalu, ale hodne bych prodelal. Zajimalo by mne, zda nemate nejaky tip jak co nejjednoduseji obal odstranit. D-P

Tak to prodej jako kabel ;-), jestli toho máš 150m. Pokud jsou to kousky, který se i tak občas hodí, tak stačí díra v prkně dle velikosti drátu a usadit (stačí i naklepnout) tam břit lámacího nože, ještě lepší je takovej ten trojúhelníkovitej pojištěnej hřebíkem. Přesah do díry jen aby prořízl izolaci. Pak už jen protahuješ jeden drát za druhym a následně je svlékáš. Dobrý je si i delší kousky nakrátit tak na 0,5m.

ja som kedysi ked som bol mensi a otec mi nosil s prace to supil klasickym nozikom co ma vymenne platky alebo takym ktory ma take platky v tvare hacika na konci alebo sa da ze to nahadzes do kotla a spalit tu izolaciu ale pozor med ma potom mensiu hodnotu. Ja ked som to rucne osupil to stalo od 150-180 korun za kilo este na slovenske ale vypalena bola do max 130

mýval jsem takovej stojní vehikl už skončil taky ve šrotě.

a pravda moc to nefungovalo ale nějakej ten metr jsem s tim naloupal.

internet je toho plnej. blbě se to popisuje(inspiraci jsem bral z podavače drátu ze svářečky CO2)

já jsm měl 2 90W motůrky na nich přidělaný ozubený kola z generátoru přidělaný k desce.

podával jsem jim ten kabel(žílu) trubičkou nechal jsem ho projet za ty ozubený kola pak laboroval správnou vůli(aby je to nestřihalo ani jen nežvejkalo a prostrčil do další vodící trubičky za těma kolama za kterou jsem měl připravenou podložku ke který jsem měl přidělanou svěrku do který jsem dával nůž a na jeho konci byla guma která ho podle potřeby přitlačovala a kabel holila kdzž pod ním ten kabel projížděl.

pak se to muselo jen z bužirek vyndat.(ale muselo hlídat páč jak jsem psal hodně much to mělo)