Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc s napojenim zásuvky SAT a INTERNET

zdravím, mám 2 zásuvky od firmy schneider-electric řada ANYA. Jenže nikde nemohu najit návod na montáž a u zásuvek taky nebyl žáden papírek s návodem

1) zásuvka internet
[qR5Q.th.jpg]
- zezadu jsem to vyfotil, ale na tom plastu nejsou žadne očislovani ani nic. A dle tam těch barev jsem nepochopil, ktery drátek kde strčit, a ty písmena ABBA taky nechapu. Pokud vy jste to pochopili budu rádi když mi pomůžete

2) zásuvka SAT
[6jb2t.th.jpg] [SIA57.th.jpg] [hPZ5d.th.jpg] [Kxl9J.th.jpg] [pGLl.th.jpg]
- dle fotek je asi patrné co jsem udělal. Ze stěny mi trčí jeden kablik od satelitu. Takže ano připojím to v pravo. Ale nevím jak přesně, pomohli by jste mi?

děkuji vám za help

UTP kabel se neodizolováva, kabel se "naráži" medzi nože samorezného konektoru které preriznou izolaci a zakousnou se do do vodiče.
Je k tomu specialni nástroj, v nouzi lze použít mirne upravený šroubovák, nedoporučuji to ale lidem kterí s tímto konektorovánim nemamjí skušenost, brit šroubováku by mel mít tloštku o neco vetší než je prumer vodiče, né o moc, aby neroztáhl ty nože doširoka a Ty potom nesvírají vodič a též zaoblenou hranu britu aby se neseškrábla povrchová uprava nože samorezného konektoru.

Použitím nevhodného britu zničíš zásuvku. Né že by to byla nejak moc vysoká částka, no obvykle uživatel neumí identifikovat závadu a musí volat servisní firmu a to se to potom výrazne prodražuje. Za částku co zaplatíš firme koupiš nožu 15 kusu, www.gme.cz

... :puff: