Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jiný název pro Styrodur?

Dobrý den, chtěl bych si vyrobit oplodňáčky pro chov včel a jako materiál je předepsán Styrodur tl.30 mm. Je to něco na zateplení, takové jakoby polystyrénové desky a má to takové "uskočené" hrany, asi se to při montáži při sesazování překládá přes sebe. Byl jsem se podívat v Bauhausu, něco takového tam měli v takové sladké růžové barvě, vypadalo to jako cukrová vata (barevně), ale Styrodur se to nejmenovalo. Nevěděl by prosím někdo, pod jakým názvem se na to mám ptát, nebo pod jakým názvem to v regálech hledat? Děkuji za rady, určitě to zná každý, kromě mě...:-)

Ano, dnes jsem byl v Hornbachu, kde podle internetu měli mít ten Styrodur. Měli tam něco šedého pod jiným názvem, ale XPS tam bylo. Takové jakoby nalepené na sobě s přesahem, rozměr asi 1200 x 600, cena za kus při tl. 30 mm byla 105 Kč. Vzhledově to moc krásy nepobralo /asi to není primárně určené na úly :-):-):-)/ a hlavně to bylo celé pomačkané, popraskané, tak jsem to nebral, ale vrátím se do Bauhausu, tam měli růžové a žluté. Tam byla cena myslím nižší a to XPS to mělo taky. Večer dám vědět. Já potřebuju akorát jednu tabuli a nespěchám na to. Pídil jsem se akorát po tloušťce 30 mm, tak jestli chcete vědět jiné tloušťky, tak vám je večer v Bauhausu zjistím.
Á propos: nevíte, půjde to řezat pilovým kotoučem průměr 205/60 zubů?

V Bauhausu jsem nakonec koupil ten růžovoučký. Doufám, že se bude včeličkám líbit. Povrch má hladký, při tloušťce 30 mm byla cena taky 105 Kč, stejně jako v Hornbachu za ten šedý, ale dala se tam vybrat neodrbaná deska. Tento víkend jsem s ním nic nedělal, ale myslel jsem, že bych ho řezal okružní pilou. Dnes jsem s ní řezal 5 mm tlustou překližku a řez byl pěkný, čistý. No ale kdyby měl být otřepený okraj na tom styroduru, tak to bych si raději udělal vyřezávačku s odporovým drátem.
A že je v těch BauBau draho, to víme všichni, jenomže já to mám po ruce, když jedu na chalupu a ta dvacka mě z bídy nevytrhne. Samozřejmě, kdybych zateploval barák, tak bych to viděl jinak :-)