Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dodatečná venkovní zásuvka.

Dobrý den potřebuji poradit s instalací venkovní zásuvky, ale nemám udělaný vývod z baráku. Jde mi jen o to, jestli je možné provrtat zed v místě zasuvky která je v obýváku, natáhnout kabel z této zásuvky skrz zeď (36,5cm) a tam už napojím zasuvku klasicky mám před zateplením takze bych to řešil takto. http://elektrika.cz/data/clanky/kopos-elektroinsta lace-do-zatepleni
Předem se omlouvám za neodborné vyjádření jsem sádrokartonář a fasádník :-D. Děkuji za každou odpověď.

Mnoho lidí se mnou asi nebude souhlasit, ale udělej to jak zamýšlíš.
Tu zásuvku ale použij opravdu v provedení do vlhka, i když je pod zastřešením, bude to lepší.
Co se týče chrániče, nenašel jsem, jestli dům není již chráničem vybaven, jako celek. Pokud ano, není co řešit.
Pokud chránič není, nedělej si s tím velké starosti.
Ustanovení o nutnosti použít chránič pro zásuvky s venkovním použitím, platí jistou dobu. Do té doby, bylo nainstalováno obrovské množství zásuvek bez chrániče a fungují spolehlivě dodnes. Zařízení podle minulých norem se nechává dožít. Chrániče představují zvýšenou ochranu, je to samozřejmě lepší, ale neznamená to automaticky, že zásuvka bez chrániče je nebezpečná.
Pokud by jsi chtěl tuto zásuvku použít například k bazénu a podobně, bylo by vhodné pořídit chránič k zasunutí do zásuvky a spotřebič připojit přes něj.
Pro použití třeba vrtačky to považuju za zbytečné.
Používat zásuvku tak, jak je na obrázku výše, však ani já moc nedoporučuju :-D

Ještě jedna možnost, na venkovní zásuvku i s chráničem. Zde jsem našem jednu, která lze uzamknout, má vypínač a navíc ještě ten chránič, kombinovaný s jističem. IP56 je dostatečné, jen ten chránič je o něco citlivější 10mA.
http://www.elnex.cz/zasuvky-ip56/740-509-3411-scam e-blokacni-zasuvka-vestavna-jistena-s-fi-10ma-omni a.html#
Ale dá se tím vyřešit pohodlně venkovní zásuvka se vším všudy. :-)