Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svářecí kukla

Dobrý den, dostal jsem od rodiny samostmívací kuklu, ale děti stačili zlikvidovat návod dříve než jsem ho přečetl. Na internetu jsem zjišťoval nějaké info , ale nikde jsem se nedočetl jak kuklu skladovat. Napadlo mne , že když je tam baterie a solární článek na dobíjení,jestli není dobré , aby kukla byla na světle a tedy baterie neustále dobíjena. nepoužívám ji zase tak často a leží ve skříni ve tmě,tak aby baterie nebyla stále ,, vybitá" třeba to funguje jinak než si myslím, proto by mne zajímal váš názor, díky

Dobrý den,já jsem dostal kuklu jako bonus ke svářečce a měl jsem ji uloženou normálně na světle. Zhruba po dvou letech od zakoupení a po delším nepoužívání jsem potřeboval něco svařit a kukla nefungovala. Po dotazu na cenu případné opravy jsem zjistil, že lépe je kuklu zahodit a koupit novou, neb cena dílu =cena nové kukly. Tak jsem trochu zapátral na internetu, rozebral ten stmívací díl, vyměnil baterii, která byla totálně kaput ( stála zlomek ceny opravy ). Kuklu od té doby ukládám do tmy a funguje již několik let k plné spokojenosti. Takže bych určitě doporučil uložit ji do tmy - i když ji solární článek nebude dobíjet ( bůhví jak a jestli vůbec ), nebude se aspoň vybíjet samovolným spouštěním. Zdraví Jirka.

dodám jedno, že pokud to není nějaká čína(předpokládám že ne když to byl dar od dětí) je to lepší varianta těch co jsou na monočlánky do hodin, ale u Vás to je asi jedno když s tim nesvaříte 12 hodin v kuse.

jde o životnost celé té věcičky, když je na monočlánky vydrž je katastrofální ale životnost k nezaplacení

když to jede na ten solár/světlo výdrž nekonečná a životnost darmo mluvit...

více v hodině fyziky na svarfo*um.cz:-D