Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je vhodná vodovzdorná překližka k zhotovení pařeniště?

Mám tzv. vodovzdornou překližku síly 15 mm z jedbé strany je žlutá,
z druhé hnědá. Stáří cca 20-30 let, přesně nevím, dostal jsem ji
před 10 lety. Je vhodná pro zhotovení bočních stěn pařeniště?
Ví někdo, jaké lepidlo se používalo na tyto překližky a též
či nehrozí při vyšších teplotách v pařeništi k uvolňování
škodlivých látek - a jakých?
Pravdědobně jsou překližky lepeny fenolformaldehydovým lepidlem,
ale nevím, či je škodlivé i po vytvrzení a též po 20-30 letech.
Předtím jsem dělat stěny pařeniště z obyčejných desek, ale to je
jen dočasné řešení, na rok nebo dva, potom je napadne houba.
Za rady děkuji předem.

Je to lepeny fenolformaldehydovym lepidlem, ale ty dnesni maji certifikaci na to, ze ho neuvolnujou. U pareniste bych se nebal nic, ta "nebezpecnost" formaldehydu se tyka dlouhodobyho vdechovani par a nepredpokladam, ze bys v parenisti travil tydny zivota. Upozornuju, ze vodovzdornost se tyka prave toho lepeni, takze tu zivotnost bez dalsi povrchove upravy vidim uplne stejne jako u jiny. Jedinej rozdil je, ze se nerozlepi.
Dala by se necim napustit a natrit(treba souvisla epoxidova vrstva, jako na lodi), ale je otazka jestli to nebude drazsi nez jinej material.