Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou vodku jako dárek?

Představoval bych si něco trochu lepšího, než se běžně vyskytuje v hypermarketech. No možná je i tam mezi těmi dražšími něco dobrého, ale já se ve vodkách nevyznám.

Otázka je myšlena vážně. Známý pije nejraději vodku a velice mi teď nedávno pomohl se stěhováním ( částečně i se svým autem ) a nevzal si ani korunu.

Vodka of Finland, original, ideálne najít krám kde je malý obrat a lahev tam stojí nejaký ten mesíc, čím déle, tím lépe.

Jak se občas zázrakem stane, že doma taková láhev zústane nekde zapomenutá/založená rok, dva, tri, její obsah púsobením času se transformuje na neco, co na regálu obchodu nenajdeš.

človek co posuzuje kvalitu obsahu samozrejme nesmí být nekurák a abstinent a vegetarián

... :puff:

Nemohu, než souhlasit. Lahev vodky po dvaceti letech absorbuje křemík ze skla a dodá vodce obzvlášť dobrou chuť. Jsou sice jedinci, kteří se s tím sejou a nechávají zrát alkohol v různých sudech, různě ho řežou a scelují a pak uvádějí kolik let zraje PŘED STÁČENÍM. A přitom stačilo dát láhev dozadu do regálu.:))
Já bych sáhl v obchodě po Finsku. Polská i Ruská je vynikající, ale bál bych se co je pod nálepkou.(nemyslím tím obchodníky, ale přímo balírny, viz sovětjskoje igritoje - originál dobrý sekt u nás i v hypermarketech humus)

zloženie: pitná voda, lieh, ___, cukor

no comment, snad jediná poznámka: slovo "lieh" označuje produkt chemického priemyslu

podnikatelia co "čistili" a čistia zmesi do ostrekovačov tak robia dlhé desaťročia a budú túto činnosť vykonávať naďalej, akurát sa im zvýšili mierne náklady, pravdepodobne zakúpili aj nejaké tie testery na metanol, mrtvoly priťahujú nežiadúcu pozornosť,
síce musí ich byť 40 kusov kým sa niekto rozhodne že nejde o drobnú chybu technologického procesu, co nestojí za to ani vyšetrovať, náhodou by mohlo pokaziť roky dobre fungujúci obchod

nic co obsahuje: lieh, cukor, nechcem, ani zadarmo, netvrdím že sa to nedá vypiť, dá

inak aby sa vyjasnili pojmy, hlavným charakteristickým znakom vodky je to, že neobsahuje žiadne dochucovadlá,
vodka je prostý/sprostý destilát kvasu pšenice, jasne je o tom zmienka aj v tomto náučnom texte

... :puff:

Lih je stadartni komodita. Nejlepsi je p.a., sice ne to drazsi piti a clovek ma potom sucho v puse, ale krasny cisty rano. Pro UV spektografii taky ujde. Na lihu nevidim nic spatnyho.
BTW:konzumni lih je produkt kvasnyho prumyslu, syntetickej neni pro potraviny povolenej, i kdyz treba me by vubec nevadil, je cistci nez kvasnej.

bahno, ty jsi od chemického fochu?
Je teda fakt, že (coby chemik analytik) od té doby co mám přístup k 99,99% lihu to beru opravdu jen jako chemickou látku. Kde jsou ty časy co jsem vyráběl ořechovici, višňovku,...

Poslední 2 roky se spíš raději věnuju dobrému vínu a whisky.

Nee, kdepak, ja sem vod pocitacu a elektroniky. Ale chemie se nebojim, zrovna dneska dorazil balicek z fichemy, zase sem tam nechal pres litr. A vyrabim visnovku, orechovici, kontusovku...
Alespon se clovek neco nauci, dovzdela. A ma se v cem zlepsovat. Kdyz clovek dodela naplnovou kolonu s 10 ekvivalentnimi patry, zacne premejslet nad porizenim vyvevy.95% furt neni 99.996% coz mival muj oblibenej.