Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí víno - pálenka

Zdravim,
nevíte někdo o serveru, diskuzním foru, kde by mi jako laikovy mohli poradit určit zda je domácí víno nezávadné(spíš životné+podmínky) - nebo jestli je to ně kdo kdy mohl poradit byl bych rád...

...při koupi bytu jsem našl ve sklepě stavení 3x demižon cca po 15 litrech jeden.
..zakorkované ovovoskované- jeden jsem rozdělal a nalil dvodecku, voní to jak víno(chlast/pálenka) ale má to takovou karamelovou konzistenci, je to ještě zdravý nebo to mám zneškodnit?

...co vím od sousedů mohli tam ležet tak 15 roků co poslední majitel umřel...

...nuc to je vedlejší, je možnost že to je k pití/vylití? nějaké rady pro mě bez přídtrojů a testů podle čeho bych poznal zad to je lék/bo patok?

díkec za odp.

Změřit obsah alkoholu a pokud je to pod 30%, což je asi hluboce, když je řeč o aromatu vína, tak pít bez obav. Pokud by to mělo víc, otestovat na obsah methanolu.
Já osobně bych se toho vůbec nebál a konzumoval s nadšením a úctou.