Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak připojit hadici na zahradní pumpu

Dobrý den, poradil by mi někdo jak připojit hadici k zahradní pumpě, abych jeden pumpoval a druhý hadicí mohl zalévat zahradu? Na zahradě nemáme elektřinu. Existují třeba nějaké speciální redukce a svorky? Na netu nemůžu nic takového najít. Děkuji.

Z normální sigma pumpy Standard voda vytéká bez tlaku, voda má dost práce, aby se vůbec vytáhla tak vysoko. Tyto pumpy mají na konci výtoku jakýsi závit na který by šlo nasadit příslušnou koncovku s hadicí. Ale vřazený odpor hadicí by byl tak velký, že by voda z dlouhé hadice na konci sotva vytékala a nestříkala. Navíc je cena hadice s větším průměrem větší a nakonec by byla vyšší než cena malého čerpadla s obyčejnou hadicí.

Možné řešení by bylo natáhout si od pumpy žlab ze starého okapu ze staré vaně na zahradě (aby byla níž než je výtok pumpy), napumpovat si plnou vanu a pak si z ní vodu nabírat kýblem do kropicích konví a kropit přímo na místě ručně.