Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dřevník/kůlna

Zdravíčko,
momentálně je na zahradě přístřešek zhruba 2,5m x 3,5m x 2,2m.

má 3 obvodový stěny ze dřeva a vlnitej plech jako střechu, ale žádná podlaha. Sice je to trošku z kopce, ale ta hlína je šílená a dřevo tam chytá i plíseň.

Napadly mě dvě/tři varianty a potřeboval bych poradit.

1, zbouchat prkna s malýma mezerama mezi sebou a celou tu podlahu ještě postavit na kamenný cihly, aby to větralo
2, někde schrastit velký šutry a zakopat je tam a nechat trošku vyčuhovat
3, štěrk?
4, něco jinýho?

Co by bylo asi nejlepší a na co shánět materiál? Ideálně hledět na výdrž, u prken si nejsem jistej, abych se nepropadl, nebo neshnily do dvou let. Mělo by tam jít tak 10 kubíků dřeva.

Předem díky za rady.

Ja delal 6 x 2m a obehnal jsem pudorys obrubnikama a vysypal vnitrek 15 cm sterku / kacirku. Levny, naprosto dostacujici, zadna vlhkost se do dreva nedostava. Mam pultovou strechu s presahem 0,5 m po celem obvodu.

Z boku jsem dal palubky 19mm,natesno do zamku, kvuli vetru, ktery by pri desti hnal vodu na drevo, zada pristresku jsem resil klasickyma prknama tl.18 x š.92 mm s mezerou 1,5 cm mezi sebou. Krasne to profukuje zepredu dozadu a z boku je to chranene.