sazenice cukrové třtiny
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli se u nás v ČR dají sehnat sazenice cukrové třtiny (oddenky). Chtěl bych ji pěstovat na domácí rum z třtinové melasy. Zkoušel jsem už cukrovou řepu, ale je to nicmoc.
Díky.
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli se u nás v ČR dají sehnat sazenice cukrové třtiny (oddenky). Chtěl bych ji pěstovat na domácí rum z třtinové melasy. Zkoušel jsem už cukrovou řepu, ale je to nicmoc.
Díky.
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
na to zapomeň, u nás se pěstovat nedá, ani ve vytápěnym skleníku by pravděpodobně pořádně nerostla
ani pokud bych ji pěstoval doma, třeba v nějakém velkém květináči, třeba jen jako dekoraci, ale ty sazenice se sehnat nedají a jelikož cukrovou třinu ze semínek asi nevypěstuju, tak je to jasné no.
Doma už vůbec ne, vytápěný skleník by byla asi jediná možnost a i tak o tom pochybuju. To stále uvažuju jen v rovině, jak kytku udržet, aby dala nějaký užitek, to je ještě o level výš. V ČR k tomu prostě nejsou podmínky, ono vlastně v Evropě nikde . Nicméně na "hraní" lze poměrně snadno sehnat melasa i cukr z třtiny
Presne. Dovolim si podotknout, ze staci trocha melasy na docela velky kvanta cukru a chuti to bude mit docela dost. 20kg cukr, 3kg melasy na 100l mace. Dulezitejsi je zrani v dubu.
Mohu poprosit o kontakt kvůli výměně zkušenosti? Díky! p.polak@offroadman.cz
Prosim te a dávás kvasnice a ten cukr myslíš třtinovy ?
http://abecedazahrady.dama.cz/clanek/cukrova-trtin a-sladka-exotika-v-kvetinaci
Na webareal.sk,sadenice ponuka firma Europalms,rastliny su naročne na priestor,teplo a dostatok prirodzeneho svetla,dospele rastliny maju niekolko desiatok vyhonov a vyšku 3m,dodavane sadeničky 3-4 vyhonky o vyške 2m,takže treba celoročne vyhrievany sklenik alebo podobne zariadenie,teploty pod 15 stupnov rastlony spolahlivo zabiju......"divoko" rastuce trstiny si možeš nazbierat v južnom Španielsku,v okoli Rijeky v byvalej Juhoslavii ale aj v anglickom Sheffielde,kde ju zavliekla a pestuje miestna komunita pristahovalcov z Barbadosu......
V ústecké zoo ji pěstovali , řekl bych docela s úspěchem, přes zimu tam měli teploty určitě pod 15 stupňů, skleník byl sice vytápěn , ale s dost velkými úniky, paní co se o skleník starala , nám dovolila nasekat kolik jsme chtěli, že prý doroste, chutnala činčilám.
Ono skor vadi kombinacia vysokej vlhkosti a nizkej teploty ako samotny chlad,pokial sa dodrži nizka vlhkost bez toho,aby sa na rastliny dostal dažd alebo obvykla kombinacia dažda so snehom,vydržia aj ine tropicke a subtropicke rastliny bez vačšej ujmy aj poklesy teploty k nule a mnohe aj jemne mrazy pod nulou,ale pri u nas obvykleho jesenneho a zimneho počasia v kombinacii s nizkou teplotou pod cca 15 stupnov velmi rychlo nasleduje podchladenie a hniloba ,čo obvykle znamena velmi rychlo zanik celej rastliny,predsa len suche holomrazy sposobuju obvykle omnoho menej problemov ako vlhky chlad,ktory aj u ludi lezie až "do kosti".......