Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak izolovat stěnu - super lajk

Zdravím všechny,

potřeboval bych poradit v následující situaci:
máme na zahradě postavenou dílnu, která je z části pod úrovní terénu, v současnosti je mezi stěnou a trávníkem mezera, ale plánuji protáhnout trávník až ke stěně, takže přemýšlím jak stěnu nějak zaizolovat proti vlhkosti, abych nespáchal katastrofu.
Zkouším si hledat na internetu, ale jsem z toho tak trochu jelen :), nevím jaké jsou vlastně pořádně možnosti, hlavně jaká by byla pro mě nejjednodušší/nejlepší?
Bude to asi do výšky stěny 40-50cm. Zeď je z části betonová podezdívka a z části cihly nahozené hrubou omítkou.
Našel jsem si nopovou folii, ale ta samotná asi nestačí ne? Ještě jsou koukám nějaké stěrky nebo nátěry..

Předem děkuji za rady

Nejsem odborník, ale nopovka se mi jeví jako postačující plus bych zakopal drenážní trubku pro odvod vody. Obojí je potřeba aby bylo správně technologicky provedeno - teda správné zakončení nopovky nad terénem (např. okapničkou), hrubý štěrk okolo drenážní trubky, sklon trávníku bych udělal od dílny, atd....