Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spotřeba el. energie

chtěl bych se zeptat, jestli například nabíječka na mobily, zapojená v elektrické síti odebírá proud i když není telefon zapojený kabelem do nabíječky. A jestli ano, o kolik se zvýší odběr proudu při nabíjení. V nabíječce musí být zařízení, které mění střídavých 240 voltů na jednosměrných 3 volty. Pracuje to zařízení i v případě, že není připojen telefon, ale nabíječka je v síti?
Děkuji,

Nedavno jsem četl článek z nějakých novin na netu idnes,ihned nebo seznam kde měřili spotřebu nabíjení telefonu a jen samostatné nabíječky v síti tak mobil při každodenním nabíjení vzal kolem 1,2kw za měsíc a samotná nabíječka byla na neměřitelných hodnotách, jediná nevýhoda nabíječky v síti je ta ,že se tím zkracuje její životnost.
Pohledám ten článek a dám vědět víc