Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba briket po domácku

Zdravím, chtěl bych si koupit tento lis PROFILIS 15 HOME k výrobě briket z pilin a slámy pro vlastní potřebu.Výrobce udává 15kg briket za hodinu a cena je někde kolem 35tis. Nemáte prosím vás s tímto lisem někdo zkušenost? Na netu jsem nenašel žádné hodnocení na tento stroj. Za odpověd předem děkuji

Doufám, že i elektriky :-D, ten bazmek bude mít tak 4kW, a jestli udělá 10kg/hod, tak spíš přeháním. Tak a teď jednoduché počty. Na zimu bude potřeba zhruba 10t briket. Takže stroj poběží v kuse cca 1000 hodin.
Další fór, 1000hod*4kW*5Kč=20000Kč za 10t briket, tedy 2000Kč/t.
Nechci ti to vyvracet, ale za to je ve velkém i koupíš, max o nějakou stovku na tuně víc. A to ještě neberu v potaz dovoz, při hustotě 200kg/m3 to je 50m3 pilin, plus sušení (mokré fakt neslisuješ), uskladnění, amortizaci stroje atd.

To už raději investuj do kotle na spalování pilin, jestli je máš zadara, i tak to uskladnění a sušení je šílené.

Příkon je 2,6kW na 230V, násypku dosypávat co 30 minut, k tomu občas nová součástka...
A jsou to brikety na topení, ne na skladování, čili tyhle znám, v topeništi se nafouknou do pilin a hoří jako blázen. Zlaté RUF, nebo velké válce.