Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rada ohledně digestoře

dobrý den

měl bych dotaz na digestoře. Zrovna vybiram nějaky a narazil jsem na něco co si chci ujistit. měl bych 2 otázky.

1)Mám připravený ve stěně 150 rouru pro odtah. Kdybych si koupil třeba tento digestoř tak se divam, že zde je možnost jak odtah tak recirkulace. To znamená, že když mám rouru tak to zapojím do roury, kdybych rouru neměl tak jedu přez filtry a měním co nějaký čas....chápu to správně? že si mohu u tohoto typu vybrat? nebo to funguje zaroveň odtah a recirkulace přez ty filtry? děkuji za vysvětlení

2) pak se chci zeptat, jelikož mám varnou desku umístěnou v rohu tak sem vybíral i rohový digestoř, jenže ceny rohových odsavaču mě odradily. Chci se tedy zeptat, zdali je technicky možné tento digestoř umístit v rohu (za cenu vzhledu, že v rohu bude díra), ano toho jsem si vědom, jde mi spiše o možnost uchycení do stěny jeli to možné a popřípadě jak?

děkuji vam za vaš čas a rady a zkušenosti, díky

1 - Recirkulace u digestoře se nastavuje přesunutím klapky výdechu z turbíny, před instalací digestoře na stěnu. Dígestoř potom nefouká vzduch do výstupního kruhového otvoru, ale mřížkami na horní straně krytu zpět do prostoru. Pokud je použita recirkulace, osadí se digestoř mimo tukového filtru na vstupní mřížce také pachovým uhlíkový filtrem, který pohlcuje (částečně) pachy. Digestoř je tedy schopna zachytit část pachů, část tuků a žádnou vodní páru, kterou vrací v recirkulovaném vzduchu zpět do prostoru kuchyně. Pachový filtr se může použít i u "odtahu", ale snižuje výkon - průtok vzduchu.
2 - jedná se opravdu pouze o tvar "šusplechu" a není mi tedy jasný cenový rozdíl :-( . Pokud ji nepřišroubujete "naštorc" - příčně přes roh, ale posunete ji prostě do rohu, bude Vám možná překážet vyčnívající roh do prostoru. Upravit kupovanou digestoř na rohovou by bylo jistě pracnější, než si ten kryt udělat pomocí ohýbačky svépomocí - otázkou je estetika takového provedení a i cena po kvalitním olakování... :-(