Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plynový koterl Gasex 28

Zdravím .Mám dotaz .Nemohu nastartovat plynový kotel.Je možná závada zřejmě v termo čidlu.Měřil jsem napětí a ukazovalo to 0,2 voltu.Kolik by mělo správně mít? Mohla by závada být v tom termo čidle?Kotel neudrží věčný plamínek.Je to poměrně starší typ Gasex 28.Diky za názory.

loading...

Právě jsem řešil to samé. plamínek zhasínal a ani nechtěl pořádně zapálit hlavní hořák. Vždycky s pořádným bouchnutím. Vyčistil jsem přívodní měděnou trubičku k hořáčku, protáhl škrtící vložku (je mezi měděnou trubkou a hořáčkem)trochu v ní zvětšil dírku, musí se hodně opatrně, aby z věčného plamínku nebyl plamenomet. A Gasex 28 funguje jak za mlada. Samozřejmá je kontrola těsnosti.