Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou klimatizaci do bytu?

Jde o malý byt 1+1, 1 patro.
Pokoj 18m2, kuchyně 12m2, výška stropů 2,8m, obě okna (1 pokoj + 1 kuchyně) na jih = v létě hodně teplo. Bez sklepa ( sklep je, ale z bytu nějakou trubkou nedostupný ). Budu dělat nové topení s plynovým kotlem ( komín už je vyvložkovaný ) a uvažuji o možnosti klimatizovat alespoň ten pokoj.

kolik lidí? Počítej 1 člověk = cca 100BTU plus k tomu připočti další tepelné zdroje (v kuchyni např. sporák) plus nejdůležitější parametr, a tím je prostup tepla přes zdi a okna (BTW, tím bych začal, řešil bych nejprve zateplení).

Dobře zateplený byt takových rozměrů by měla vyklimovat 3,5kW klimatizace, pokud je tam více lidí, nebo zateplení není ideální, tak 5kW (ale počítej s vyššími náklady).

Klimatizaci si vyber dle svého, doporučuju Fujitsu (dražší, ale kvalitní), pokud chceš šetřit, tak Koreu. Pozor na OEM Čínu, to je oslava sračkovitosti.. :-)