Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SDK příčka

Dobrý den,
v předsíni potřebujeme postavit sádrokartonovou příčku se shrnovacími dveřmi (je to hlavně kvůli kolaudaci, SÚ po nás chce, aby WC dělily od obytné místnosti dvoje dveře). Chci se zeptat, zda je možné sádrokarton kotvit pouze do bočních stěn a do stropu, ale ne do podlahy? Lze příčku např. na podlahu pouze přilepit? Nechceme do podlahy vrtat, jednak proto, že máme podlahové vytápění, a také proto, že v budoucnu plánujeme stavbu podkroví a to by se potom příčka zrušila a na jejím místě by pak bylo schodiště. Máme také již vinylové podlahy a nechceme je zbytečně porušovat, když tam ta příčka nebude napořád. Děkuji za odpověď.

Homere.
...sádrokarton kotvit pouze do bočních stěn a do stropu, ale ne do podlahy...
Vy to samozřejmě připevníte i k podlaze, jenom ne hmoždinkou, ale klidně oboustranou páskou, samozřejmě kvalitní, tekuté hřebíky taky dobře drží, rovněž i zmíněný silikon.
Použití profilu UA je naprosto zbytečné. Nic to neřeší ve vztahu k upevnění k podlaze.

Použijte UW kvalitně odmastit a přilepit. Po čase bude i těžké to odstranit, ale chemií to půjde.
Přeji úspěch v práci.