Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připojení kůlny na el. obvod bytu

Zdravim.

na přiloženém chaotickém obrázku zasílám výtvor, který bych chtěl rozběhnout a než se tak stane rád bych znal pár neznámých:

a)jak namalováno, původní přívod do kůlny byl řešen vyobrazenou prazásuvkou připojenou na 380V z rozvadeče č.4.který jsem musel tahat 20 metrů.
-Zásuvka je přidělaná přímo u hodin.
-Barák nemá jističe ale ještě pojistky.
-Barvy kabelů představují ty kostičky.

kvůli neustálému šlapání po kabelu jsem to předělal tak jak jsem namaloval(ne to co je v tom červeným rámečku)

-žárovka a bruska jsou na rozvaděči č.4 připojeny nastálo přes pojistky(takové černé zamačkávací???) zásuvky fungují i bez vyhozených pojistek.

-koncovku jsem odmontoval a cestou k domu jsem přidal č.3 pak krabici a č.1 se zásuvkou.

toť část jedna prosím o zkontolování jestli zapojeno správně.

A TEĎ hlavní otázka:
Tenhle aparát už jsem měl vchodu. problem je že jsem to přivedl do krabičky č.2 která je živá jen když se rozsvítí světlo a tím sem vyhodil i pojistky(jen ty 2 žárovky na č.2).nevim proč.

Zásuvka která je v červeném rámečku je živá stále a tak se chci zeptat jestli když z ní vyvedu kabel se zástrčkou připojim ji do krabičky č 2 jestli obejdu ten vypínač světel a ten aparát mimo rámeček pojede aniž bych zase vyrazil pojistky.

Díky za odp.

Pravděpodobně ty pojistky mají svou jistící hodnotu, která byla překročena. Ovšem tato ochrana je velice primitivní a měla by být nahrazena jističi pokud si chcete budovat dílnu. Jako další možnost je, že někde v obvodu dochází ke zkratu. Z vašeho přehledného schématu nelze téměř nic vyčíst.

tak si myslim že to pořádně je jen mě v podstatě vypekla ta krabička.je to stejně zapojený jen bez tý prazásuvky.

Prostě to nemůžu domyslet...co když tam tím přívodem ze zásuvky přivedu nějakej znásobenej proud apod., nebo jestli to nebude mít vliv, bo naopak na ty žárovky když se rozvítí vypínačem.

krabiček je po baráku několik(stále živých) ale jde i o umístění a viditelnost kabelů.

Původně přívod byl řešenej tak že z kůlny z rozvaděče vedl kabel přes celej dvůr do hodin(na chodníku) kde je zásuvka a tam se to muselo natáhnout abych moh aspoň dříví řezat.

Dokud bylo jakžtakž počasí otevřel jsem dveře nebo okno a natáhnul radši prodlužovák z okna, ale teď to nejde tak jsem se pustil do tohodle a připadá mi to jako nejlepší řešení ten kabel ze zásuvky do tý krabičky ale jak jsem psal nevim abych neudělal nějakej kraťas nebo něco.

Nikdy není čas a peníze, aby se to udělalo pořádně. Vždycky je čas a peníze, aby se to udělalo znovu :-( . Mám stejný názor - neradím, protože nemáte nejmenší ponětí, co děláte a udělat z Vás elektrikáře korespondenčním způsobem, na to zas nemám já... A jen připomínám - hrdinů jsou plný hřbitovy :.(

Určitě bych doporučil maximální opatrnost a nejlépe ať se podívá í elektrikář. Pokud chápu správně, že máš na svorce v krabici přiveden drát přerušený vypínačem signalizuje že zapojení není úplně standartní.

Já bych doporučoval pozvat kvalifikovaného elektrikáře, současně sanitu s lékařem
a realitního agenta.
To proto, až to elektrikář uvidí, tak ho trefí šlak a sanita s lékařem se bude hodit.
Pomocí realitního agenta, by to chtělo objekt prodat dříve, než
samovolně shoří. :puff: