Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výmaz/vyvložkování komínu

Zdravím,

zajímalo by mě jaký rozdíl v kvalitě resp. v "době trvanlivost" je mezi vyfrézováním + vyvložkováním nebo vymazáním (např. Scancore Scancoat) starého komínu. Co by mohlo vydržet delší dobu bez větší opravy? Co jsem slyšel, tak vyfrézování+vyvložkování příjde tak na 3000/1 m, kdežto výmaz přijde na 2000/1 m. Takže bych se rozhodl pro levnější variantu, ale kdyby vyfrézování a vyvložkování vydrželo 2x delší dobu, tak by bylo lepší udělat to.

Zdravím, s komíny mám zkušenost 8 let s(vložkováním). Každopádně vymazání komínu nebrat, není to dlouhodobě vyzkoušené a ta cena se zas až tak moc neliší. Vždycky se dá najít firma která vám udělá zajímavější cenu než tu co tady udáváte. S pozdravem

Ten výmaz má údajne životnosť 30 rokov čo som sa niekde dočítal ... Nerezové vložky majú pri kúrení čiernym uhlím katastrofálne krátku životnosť, čo mi povedali sami kominári a vôbec mi to neodporúčali. Keď vložky, tak jedine keramické. Ale také hrubé vložky do môjho úzkeho komínu nevopchám, preto zvažujem výmaz. Akým palivom kúrite a ako sa to zatiaľ javí?

Zdravím, fórum už starší koukám, ale třeba někdo ještě zavítá

netuším co kdo máte za zkušenosti, starý zděný komín je katastrofa jak tahem, tak čištění a rozhodně je to přežitek - můj názor :-)
Originál Schiedel s keramickou vložkou - po pěti letech u kotle na tuhá paliva, dřevo,ořech, štěpka ko, nejdříve jsem měl obavy, že
to zedníci rozmlátili při stavbě! Ale již nemožné zpětně potvrdit, či praskly při zahoření, ale nutné vyměnit!!!
Výška komínu 9m cena za opravu necelých 35tis!!! super po pěti-šesti letech zase nový komín :-O ale vložkováno nerezem, od té doby (6let)
žádný problém, a tah který nebyl ani u originál keramiky... Já jsem spokojen s nerezem, tedy co tvrdí kominíci nejsem schopen
posoudit, měli by mít více zkušeností, ale jak píšu došel jsem k nerezu a za mě výborný :)) Jestli se rozpadnou, topím opravdu,
stejnou směs, co je ke spálení, jak biomasu, uhlí dřevo a komín drží! A hlavně tah je i při studeným kotly, tedy zátop super....

tak přeji kvalitní a funkční komín! 8-)