Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prášková barva

Dobrý den, vyklízel jsem barák po dědovi a našel velkou plechovici se stříbrným práškem a nápisem prášková barva. Nevíte co je to zač, případně čím se to ředí? Je tam tím možná natřená i plechová garáž, na které ta barva ( je li to ona) drží již léta naprosto skvěle.

Když nebudeš vědět co s tím, tak to smíchej asi se stejným množstvím hypermanganu. Nacpi to do nějaké nádoby, nejlépe tlustovrstvé papírové roury.
Po vybavení zápalnicí získáš petardu, kterou svět neviděl. :-)
Po odpálení garantuju vysklení oken široko daleko :-D
(myslím to z legrace, samozřejmě to nedělej, jestli toho je dost, účinek by byl srovnatelný s dělostřeleckým nábojem :x:)

Mas to kyslikove deficitni(malo hypermanganu) a ten ucinek by zdaleka tak silnej nebyl - zvukovej by byl bezna silna rana, svetelnej by byl podstatne silnejsi. Ranivej ucinek bych ocekaval pouze na vzdalenost jednotek decimetru(papir=zadny strepiny), silnej otres(ohluseni, docasne oslepeni) na nekolik malo metru. Vyskleni oken tak mozna pri vybuchu v mistnosti(coz trochu hrozi, smesi s hypermanganem nejsou 2x stabilni, zejmena pokud navlhnou - jsou hydroskopicky) nebo v tesny blizkosti, to okoli moc siroky nebude.

V tý papírový trubce, by to moc neudělalo, to je fakt. Ale když se to má o co opřít...
Kdysi jsme s kámošem asi dvaceti dekama urvali v lomu kus skály jak dynamitem. A to jsme to jen strčili do škvíry a utěsnili blátem. Pumelice to byla ukrutná. Jak tazatel psal, že má velkou plechovici (kilo, dvě..), tak bych byl dost opatrnej:puff: