Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemám pájku, chci použít vteřiňák...

Ahoj, včera mi spadl můj dlouho používaný externí reproduktor, začal blbnout tak jsem se podíval pod "kapotu" našel jsem pár drátku který vedou k "magnetu" (reproduktoru). jeden kablík odpadl, když jsem ho zkoušel přidržet tak to hrálo, ale bohužel nemám pájku a ani nikdo z mích přátel, tak jsem si řekl třeba "když to slepým vteřiňákem tak to bude držet", ale nevím jestli je vodivý.

Dobře, našel jsem nůž teď si nemůžu vzpomenout na označení myslím ,že když jsem byl malý, říkal jsem tomu skalpel.. zalamovací nebo nějak tak. Už jsem ořezal izolant, drátek je OK. dneska už nic rozehřívat nebudu ale zítra to zkusím, A mimochodem myslíte elektrikářskou pásku? nebo může být jakákoliv?

Nesmíš řezat dráty, ale izolaci! Když to neumíš kolem dokola, tak blbovzdornější bývá naříznou izolaci podél a opatrně z toho dráky "vydlabat". Nebo verze prmitiv, vem to zubama, ale to chce taky trochu praxe.

PS: Možná by šlo použít i větší šroubovací lustrovou svorku (čokoládu).

novzhledem k tomu, že pro přívodyk repro se používá leonské vlákno, což není drát, ale páskem mědi omotané vlákno, není se co divit že ti to upadne. Ono ani pájení není jednoduché. To amatér nezmákne. Jo a lepení čímkoliv je sice možné, ale nepočítej s tím, že to bude funkční. Apropó, myslíš, že kdyby bylo psrávně lepit,že by to pájeli?

... Nehledě na to, že když upadne drátek, tak to sice nefunguje, ale může dojít ke zkratu na nejbližší kovový vodivý předmět a u reproduktoru třeba ke zkratu výstupu na kostru, nebo na druhý přívod, nebo na cokoliv. Mnohé moderní koncové zesilovače sice mají nějakou protizkratovou ochranu, ale na to se nedá spoléhat. A když se zesilovač vykouří, je po něm.
Nejlepší by bylo dojet s tím k někomu, kdo to odborně za pár minut připájí.