Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikroškrábance na čelním skle

Zdravím, hledám nějakou pastu s kterou odstraním alespon částečně takove ty mikdoškrábance na skle, normálně nejsou vidět ale pokud proti skle svítí slunko tak to je znát a je to hodně nepříjemný, nebo v noci když proti jezdí auta je to jakoby každé auto mělo dálkové 3-[ .

Načetl jsem že by to mohlo jít diamantovou pastou:
http://eshop.vbtools.cz/index.php?main_page=index& cPath=17

Nebo nějakou pastou co je na leštění čoček v optice

Nemáte s nějakým takovým přípravkem zkušenost jestli to má cenu nebo né?
Vím že Vás napadne poradit "sklo si připojisti, rozmlat a nechat si ho od pojištovny vyměnit"
ale to nechci, rád bych se to pokusil něčím vyleštit.

Díky předem za cenné rady.

Mně se něco takového stalo taky, zajímavé je, že jsem si toho všimnul, až když jsem si nechal vyměnit přední sklo - od auta co jelo přede mnou odlétl kamínek a udělal mi pavoučka, bohužel v místě kde před řidičem kde to dost vadilo - u toho původního jsem to neviděl. Mám dojem, že to není na povrchu ale asi uvnitř co je to sklo lepené. A tam by to asi lešticí pasta nevyleštila.

Prodávají nějakou čistící pěnu, na skla. Viděl jsem to myslím v Baumarktu a má to mít ten efekt, že to vyplní ty škrábance. Samozřejmě jen dočasně.
Mám starší auto, tak se to hodlám vyzkoušet, teď ale marodím, takže nikam nemůžu.
Lepší tedy bude, když to dřív vyzkoušíš ty a dáš pak vědět... :-D

Mně tvrdili, snad to bylo v instruktážním lejstru z pojišťovny co jsem dostal, když jsem si připojistil přední sklo, že existuje nějaký sajrajt co malé ďubky na skle dokáže zamáznout, aby se sklo nemuselo měnit, asi by o něčem takovém mohli vědět v autoservisech. Ale na rýhy by to asi nebylo.