Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obnovení připojení k distribuční síti elektřiny

Kupuji RD, který byl před časem odpojen od distibuční sítě a elektroměr odmnontován.
Vedení bylo vedeno vzduchem ze sloupu do štítu domu, přípojka a elektroměrový rozvadč byly umístěny na fasádě domu a nejsou umístěny na hranici pozemku na veřejně přístupném místě. Rozvody jsou v TN-C v mědi.
Co bude obnášet opětovné připojení k síti? Mám se bát nutnosti vystavby antoníčku na hranici pozemku a celkové rekonstrukce elektroinstalace, nebo bude možno využít stávající rozvody?
Děkuji.

Myslím, že hodně závisí na posouzení rozvodného podniku.
Ale myslím si, že budeš minimálně potřebovat revizi el.instalace a pokud vyhoví, nebude třeba dělat rekonstrukci.
Pokud bude elektroměrový rozvaděč na fasádě, ale bude přístupný, tedy nebude bránit přístupu třeba zamčená branka, tak by mohl zůstat. Pokud však bude pozemek oplocen a volně nepřístupný, budeš muset vystavět elektroměrný sloupek.