Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrofon nebo zařízení pro nahrávání zvuku v pevného materiálu

Zdravím, nevíte jestli existuje nějáký mikrofon, který by byl konstruhovaný speciálně nato, aby nahrával zvuk z pevných materiálů? Jako třeba zvuk co se nese konstrukcí budovy. Normální mikrofony zachycují chvění vzduchu, ale já hledám něco co by nahrávalo "kontaktně", třeba na podobném principu jako když doktor poslouchá pacienta fonendoskopem. Nevíte jestli něco takového existuje?

Posted by 109.238.33.6 via webwarper.net
This is added while posting a message to avoid misusing the service

Díky všem, už sem něco našel, myslíte že tohle bude dobře fungovat?
Nebo vás napadne něco lepšího?
Tak nějak selským rozumem si říkám, že ta snímací plocha by měla být co největší, aby sejmula co nejvíc vln třeba ze zdi, nevěděli byste o něčem větším?

mikrofony_kont.html
www.eletur.cz/detektivni-zpravodajska-spionazni-el ektronika-technika?product_id=444

Posted by 109.238.33.6 via webwarper.net
This is added while posting a message to avoid misusing the service

Tak ten jeden mikrofon stojí jen něco přes tisícovku. Zajímalo by mně jaký bude rozdíl v kvalitě proti těm dražším.

Tak je to kvůli sousedům. Máme takový dvoje sousedy. Jedni dělají v noci kravál a na rozumnou domluvu kašlou, na druhé straně bydlí zase důchodci kteří jsou schopni si jít stěžovat na policajty i když si člověk uprdne. Tak mně napadlo takové řešení. Ten kravál od těch hlučných sousedů budu snímat tím mikrofonem, zesílím ho v zesilovači, a budu ho online pouštět těm důchodcům co bydlí na druhé straně. A oni už si to s nima vyřídí :D A já se nebudu muset s nikým hádat...
Je to dobré řešení?

Posted by 109.238.33.6 via webwarper.net
This is added while posting a message to avoid misusing the service

No nevím, mě se to jako dobré řešení nezdá. Ti hluční sousedé ruší tebe, ale už asi ne ty důchodce přes tvůj byt.
Pokud uděláš co zamýšlíš, tak stejně faktickým rušitelem důchodců budeš ty, protože hluk bude vycházet od tebe. Je jedno, jakým způsobem zvuky získáš. Je to stejné jako by jsi pustil velmi hlasitě rádio. Bylo by logické že by si sousedé šli stěžovat na rozhlasové studio, jako původce zvuku, který jsi doma zesílil a rušil jím??? :-)

Ale to je jedno. Jako v případě toho rádia. Také třeba poznají, že nezpíváš ty ale Karel Gott. Ale sjedou tebe. Ani důchodci nejsou tak hloupí, aby nepoznali, že hluk od druhých sousedů možná jen slabě slyšeli a najednou to mají na plné pecky a že to jde od tebe. Možná snad pokud nejsou technicky zdatní, vyvolá to u nich dojem, že mejdan od tamtěch sousedů se přemístil k tobě.:-) Výsledek bude stejný, bušit na dveře budou u tebe.

No zkus to. Pak napiš jak to dopadlo, jestli jsi nedostal potom proplesk z obou stran od obojích sousedů :-D

To kdybych si chtěl mermomocí koledovat o přesdržku, udělal bych to opačně. Nahrál bych zvuky a když to u sousedů ztichne, tak bych jim nahrávku pustil v plný parádě. Není nic blbějšího, než se nemoci po mejdanu vyspat.:-D:-D