Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vlhko v půdním prostoru

Dobrý den,
mám jeden dotaz. Dnes jsem se byl podívat na půdě domu a zjistil jsem, že krovy jsou vlhké, na podstřešní folii jsou nasrážené kapičky vody. Venku bylo kolem 0°C spíš lehce pod nulou.
Je to normální stav, který se děje v zimě, kvůli rozdílu potenciálu, nebo to mám řešit? Ty mokré krovy mě trochu děsí.
Děkuji za odpověď

Střechu mám odvětrávanou pomocí kontralatí pod střešními latěmi + řadou odvětrávacích střešních tašek. Přesný typ podstřešní folie neznám (z jedné strany bíla, z druhé šedá) Zateplení stropu mám cca 2x16cm vata + reflexní parotěsná bublinkatá folie od dape, která by měla nahradit ještě 7cm izolaci. Takže myslím, že je strop zateplený dostatečně. Napadá mě ještě, že to takto může vypadat jen nad půdním vlezem, kudy může unikat teplo. Kupoval jsem ale půdní schody se zateplením. A ješte tento půdní vlez mám přikrytý deskami ze skelné vaty tl. 8cm. Fakt nevím, co s tím. Nebo jestli to je normální stav???

hele já to má někdy taky,záleží na počasí. Když je venku třeba 90ti procentní vlhkost vzduchu, odvětráním se to klima dostane i na půdu a někde to občas navlhne, jakmile se zlepší vlhkost ,ustoupí to. Jestli máš vlhkoměr, zkus změřit vlhko na nevytápěné půdě a venku, rozdíl nebude tak velký.