Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je nutné vypínat boiler při vypnuté vodě???

Zdravím, možná mám hloupou otázku.
Ale naučil jsem se vypínat vodu když jedeme na delší dobu pryč.

Jedná se mi o boiler. Vadí nějak boileru vypnutá voda???, tím že v něm není tlak?? ale stále docházi k ohřevu stále ty stejné vody.
Boiler ohřívá vodu na noční proud a je to cca 80 litrový boiler tatramac tuším

Děkuji za případné odpovědi

Pokud máte na mysli životnost a bezporuchovost bojleru, tak pokud je vpořádku zpětná klapka v armatuře před bojlerem a tedy nehrozí to, že by bojler vytekl zpětně do potrubí, nehrozí bojleru nebezpečí. Voda, která se bude ohřívat a tím rozpínat, bude pojistným ventilem vypuštěna do odpadu. Po schladnutí vznikne možná mírný podtlak, který uvolní z vody plyny. Ty se shromáždí v horní části bojleru a při daších ohřevech budou částečně, nebo úplně vykrývat rozdíly v objemu vody při jejím dohřívání. Nedokážu posoudit nakolik plyny v horní části bojleru ovlivní jeho životnost, pokud vůbec...

Pokud máte na mysli energetickou náročnost, tak pokud hrozí zamrznutí, nastavte termostat na minimum, což zpravidla je nezámrzná teplota. Ovšem voda spíše zamrzne v nechráněném potrubí a bateriích.

Danieli, ve čtvrtek večer otočím kolečkem na termostatu na nejnižší teplotu, v pátek odpoledne zavřu vodu. V neděli večer vše vrátím zpět.
Žádný problém.
Boileru to nevadí, páč tam je tlak, je zbytečné, aby se ohříval, když je zavřená voda.

Děkuji obou za reakce.

CO se týče vypnutí vody v mém případě je pouze opatrnost, protože jsem ted někde dokonce četl, že je 14x pravděbodobnější vytopení bytu než požár od el spotřebiče.
A stačí se podívat na internet a dost lidi už plavalo.
Jak víme praskaji ruzné hadičky od baterii, hadičky od nadržky WC, selhat může cokoliv

myslim, že vypnout vodu před delším pobytem mimo byt je jen dobře.

Ano trochu jsem tušil že asi vznika podtlak v tom boileru, a ze možna i ten plyn.

takže je asi varianta nejlepši vypnout vodu, a stahnout boiler na ohřívání na MIN, abny docházelo co k nejmenší tvorbě toho plynu!?,
Asi uplně vypínat boiler od el produ je možná zbytečné