Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak drží samolepící háčky?

Ahoj lidi, včera mě zaujaly samolepící háčky na ručník, byly v Ikei. Prodavač se dušoval, že drží dobře, ale mám trochu pochybnosti, protože naše obklady nejsou zrcadlově hladké, jsou trochu plastické, jakoby hlazené ne úplně čistým hladítkem, nevím, jak to připodobnit. Tak nevím, jestli by tam držely. Nemáte s nimi někdo zkušenosti? Sám jsem zastáncem hmoždinky a šroubu, ale tyto se mi docela líbí;-). Děkuji všem za poradu a užijte si den S.

Zdravím předpokládám že máte opravdu na mysli samolepící háčky a ne s přísavkou.Potom není co řešit a samolepkám nevadí hrubší povrch.Přílepná hmota je částečně pěnová která nerovnosti eliminuje.Někdy se stává že pokud jsou háčky starého data a jejich lepicí část není ochráněna blánou,nemusí držet dle vašich představ.Dají se koupit samostatné lepicí polštářky které po oškrabání staré hmoty a nalepení nového polštářku spolehlivě vaše ručníky udrží.Před instalací háčků je zapotřebí místo nalepení dobře osušit a odmastit např lihem.Výhoda proti hmoždinkám je ta že trvale neznehodnotíte obklad a je v tomto případě možná různá varialibita.

Já jsem nějaký takový háčky koupil na utěrky a chňapky do kuchyně, vcelku rychle opadaly. Takže jsem to očistil od pěnové hmoty, trochu zdrsnil povrch na tom háčku a přilepil obyčejným silikonem. Na ledničce to drží už pár let a v koupelně visí na jiným háčku (opět lepeno silikonem) pyžama.