Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím uvolnit zarezlou a zarostlou tyč zámku dřevěného okna v koupelně?

Nastěhoval jsem se do starého bytu a krom jiného nemohu používat zavírání a otevírání okna v koupelně.
Pro ilustraci na okně je klička, kterou se mají vysouvat tyčky až zapadnou do děr v okenici.
Uvažuju, jesti by do toho dřevěného vedení zamykací tyče nešla nalít nějaká tekutina.
Petrolej jsem nezkoušel, protože by to asi v koupelně bylo dlouho cítit.

A normální olej jsi zkoušel? Prvně bych tu kličku odšrouboval, vyčistil a rozhýbal tu kličku vyndanou z okna, a do těch dír kam vedou táhla nakapal olej.

Posted by 109.238.33.6 via webwarper.net
This is added while posting a message to avoid misusing the service

Klička je odmontovaná a mechanismus a díry jsou přístupné. Ale chybí dílna, kde by nevadilo, že do toho bacím, a sklo v relativním bezpečí posbírám. Radu se stolním olejem jsem už dostal. Z dávných dob mi zůstal v paměti názor, že tenhle olej časem ztuhne, zoxiduje. Proto jsem ho zatím nezkoušel.