Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sklokeramická deska-nefungují 2 zóny

Zdravím, mám sklokeramickou desku Gorenje ECT 620 AC a 2 zony na levé straně mi fungují tak zvláštně.
Normálně jí zapnu, slyším jak sepne, ale nerozsvítí se a nezačne hřát.. když jí vypnu svítí indikátor "H" jako že j e ještě horká, přitom je studená...prostě ani nezačne hřát. problém je u 2 zón vlevo, je možné že je špatně zapojená ? zase kdyb byla tak by ani nereagovala ne ? Přitom JE zapojená na 380V :/

Popsáno již X krát, ale znovu zopakuji:
1) Připojení desky svěřit do rukou ZKUŠENÉHO elektrikáře - pokud desku připojoval truhlář, který osazoval kuchyňskou linku, obraťte se na něho ]:)
2) Pokud deska DLOUHODOBĚ - nejméně několik dní - fungovala normálně a nyní se "roznemohla", prověřte, zda v přívodu nechybí některá fáze a také celistvost nuláku. Desky bývají zapojeny jen na dvě fáze a nulák (+ kostra), přičemž 2 plotny bývají z jedné a 2 z druhé fáze, nulák mají společný, ale na svorkovnici vyvedený samostatně a je třeba to správně propojit.