Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tv anténa + hromosvod

Dobrý večer,
potřeboval bych poradit s anténou na tv.Namontoval jsem jí na střechu rodinného domku.Při montáži jsem si všiml že na celé střeše není hromosvod.Je mi jasné že to je problém.Pojišťovna to ale kuli pojistce nějak neřešila.V létě bych tam ten hromosvod nechal udělat ale teď bych potřeboval nějak vyřešit co když mě blesk praští to těch antén? To mě zničí jen televize nebo i celou elektroinstalaci v domě? Nejde na kabel antény namontovat nějaký chránič?

No pokud v létě necháš zhotovit hromosvod, tak že tam do té doby udeří blesk je celkem málo pravděpodobné. Ale všechno je možné, když je smůla. Pokud se tak stane a blesk udeří přímo do antény tak zmizí anténa, kabel, uletí kus televize, pravděpodobně to vytrhá nějaké dráty ze zdi, odejde elektronika, počítač, i to co není přímo v síti. Pokud u toho nevyhoříš budeš říkat jakou jsi měl kliku.
Pojišťovna neuzemnění antény a absenci hromosvodu začne najednou řešit.
Zjistí, že nic nedá, protože anténa nebyla uzemněná, což je proti předpisům.
Tak nějak to je... hodně štěstí...]:)