Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co kuka v kukackach?

Sedeli jsme onehda na jedne horske chate a na stene visely kukacky. Kazdou hodinu zakukaly a nas tak nejak po par sklenkach napadlo, co to tam vlastne kuka. Na hodinach je napsano, aby se jich nikdo nedotykal, ze jsou po rekonstrukci, takze klasicke svetopoznavaci reseni kladivo-sroubovak bylo tim padem mimo hru a zustalo jen reseni odbornou debatou, coz neprineslo zadny efekt. Ani na google jsem nedokazal dat takovy dotaz, aby se mi dostalo odpovedi, a tak ho davam sem

Nevite prosim nekdo, co to v tech kukackach kuka? Nejake pistaly?

Diky
F.

až na malinkou nepresnost absolutne správny popis,

typické kukačky mají jak zdroj pohonu zásadne závaží, jsou tam 2 kusy co visí na dvou retezech, jedno pro hodinový stroj, druhé pro pohon mechového mechanizmu vyluzujíciho ten nešťastný, nervy drásajíci zvuk ....

pohon je tedy gravitační ...