Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Způsob upevnění sklíčidla na motorek (minivrtačka)

Ahoj, chystal jsem se koupit novou minivrtačku na vrtání DPS. Narazil jsem ale doma na nefunkční aku vrtačku 12V, vzal jsem z ní motorek a napadlo mě, že kdybych na hřídelku nějak upevnil nějaké mini sklíčidlo, nemusel bych žádnou vrtačku kupovat. Nejsem si ale jistý, jak sklíčidlo upevnit, hřídelka má průměr 3mm a je dlouhá 8mm. Sklíčidla s červíkem jsou určena na hřídelky 2,3mm, viz např. svr-1532-GES07400027.html - takže jedině zvětšit vrtákem otvor upevnění sklíčidla na 3mm, to je jediné co mě napadlo, ale nepřijde mi to zrovna jako super řešení. Tak se chci zeptat, jestli by někdo nevěděl o jiném způsobu uchycení nebo nějakém jiném vhodném sklíčidle. Upínal bych rád vrtáku od 0,6 do 3 mm.

když si to vyrobím

No tak si z kusu kulatinky ubastli mezikus-redukci. Záleží na vybavenosti dílny nebo známém se soustruhem. Převrtávat o 0,7mm to chce pevný stojan.
To by se ti spíš povedlo roztočit ten motůrek a ojet mu hřídelku pilníkem a smirkem na ty 2,3mm.