Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dira do nosne zdi

Zdravim, potrebuju udelat do nosne cihelne zdi o tloustce 450 mm diru o prumeru 50 mm. Dirou povede trubka na plyn v chranicce. Chtel bych to udelat co nejcisteji, bez zbytecneho vysekavani, bourani a dodelavani, nejaky tip? Diky. L.

zdravím
jednoduchá rada. nejlepší způsob vzít kvalitní vrtačku dlouhej vrták průměr 20mm.
zeď provrtat, na druhé straně vypadne kus omítky ale ne moc. potom vezmeš vrták 50mm. a z každé strany odvrtáž zeď zhruba do poloviny tak aby byla díra přes celou zeď. je dobrý použít vrtačku s odsáváním prachu ale v nouzi pomůže i vysavač přiloženej k vrtáku u zdi. ale chce to pořádnej vysavač takový ty domácí se rychle ucpou a nesajou.