Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna rohového ventilu k pračce

zdravím,

dneska jsem pár hodin bojoval s moji první výmenou rohového ventilu k pračce.
bojoval jsem s těsněním, teflonová páska, byla k ničemu, pomohla až teflonová niť, asi na po 10x jsem ho tam dal, se 100% tesnosti:)
ale co mě zajimá je ta část vodovodu co je ve zdi, je to jakési ocelové, možna mosazné pouzdro nalisované zřejmě v plastové trubce, a zajimalo by mě pokud by třeba došlo k poškození tohoto pouzdra, zda je dál taky v něčem našroubované, a nebo dál už je přiletovana trubka nebo spíše koleno atd???

trochu mě ted chytnul strach, protože znamýmu takovéto pouzdro po 3 letech bydleni v novém domě z ničeho nic prasklo, a tak mám obavy, abych si to pri demontaži a montaži nového ventilu nějak nenačal, a jednoho krasnýho dne mě to rupne taky....

Ve stěně budeš mít tkz. DG-přechod je to mosazný závit zalisovan v plastovém těle, ano už se mi to několikrát stalo že se protočil.
Ale ty máš ventil zašrubovaný v tkz.prodloužení, používá se kdyš je d-gečko moc utopené,jediné co mě napadá ohledně tvojí montáže je že jsi nezdrsnil závit samotného ventilu před montáží plátkem na železo, neb jestli se toto neudělá je velká pravděpodobnost že se těsnící nit sveze dolů, po zdrsnění už toto nehrozí, nit nebo konopí se má kam kousnout.
Můžeš tam mít toto nebo se tam dává i nastěnka, ta má navic jenom pracky na uchcycení hmoždinkou na stěnu.
http://www.topeni-koupelny.eu/zbozi/ppr-dg-koleno- 90st-zavit-vnitrni-3262/
Oprava je náročná musí se vysekat stěna a navařit nové dg-čko.
Ničeho se neboj sice si to pomordoval asi dobře jak to tak čtu, ale nepíšeš jestli si držel tkz. kontra za to mosazné prodloužení, takhle se to má správně dělat.
Klidně ti to může začít tect a taky nemusí, to je věc náhody a to prostě neovlivníš.

diky za upřesnení dílu.
zdrsněné pilkou jsem to měl, ale prostě se mi nedařilo tou teflonovou páskou dotahnout.
Na lepší dotažení mě chybelo tak pul otačky...a to bych měl kohout o 180% vzhuru nohama.
Ani víc teflonu nepomahalo.

S tou nití to bylo lepši, tam se udelala vetsi vrstva a kohout šel krasne dotahnout, dokonce o jeden závit dříve.
Myslím že nebylo třeba kontra, protože jsem to nějak nerasoval jen lehce klíčem.
ono s tý stěny kouka asi tak 3 mm, to se ničím chytnou asi nedá.
A pri povolovaní toho starého kohoutu, tam zase překážel ten okrasný ocelový kryt.

ale je pravda že jsem to měl všechno tak 15x vytaženy a zase utažený, pokud bych tím něco "načal"----projevilo by se to postupně...a nebo prostě rána a bum a ta mosaz vylítne z toho plastu???

Vylítnout to nemůže maximálně by jste to protočil, právě proto to kontra ale jestli čouhají jen 3 mm tak to prodloužení bylo dotaženo imbusákem a pak dán onen ventil..Já bych byl klidný,je vidět že víte co děláte.
Jestli se vám nepohlo to prodloužení při těch násobných demontážích což se divím, asi bylo dost nafest tak se nemáte čeho bát.

podle všeho tam mám tento druh prodlouženi
http://www.eshop-koupelny-topeni.cz/mosazne-prodlo uzeni-1-2-x20/cz/

to krátké, což je videt na foto.

Nemám páru co dělám:)..včera jsem to dělal poprvé v životě, hctěl jsem volat instalatera, ale každý mě rikal, že si to doma taky mění sami, tak jsem si popujčoval vercajk a šel na to:)

to mosazné prodloužení předpokládám ma stejný směr závitu jako ventil.??

takže hnout jsem si s nim mohl jen v pripadě kdyz jsem vyndaval stary ventil, ale to by nejspiše začlo prosakovat.

další varianta při utahování nového ventilu, by docházelo k utahovaní mosazného prodloužení, ale protože je tam kolik let, a je na konopí, předpokládám, že musí být už tak utemovaný..

asi je vše v pořádku, ale jsem nervozní z čehokoliv co dělám a nemám na to vzdělaní ani zkušenosti,ale vše se musí člověk naučit