Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno příčina brumu v reproduktoru

Ahoj, jaká příčina brumu v stereoreprobednách (2pásmové, nevím jestli je to termínus technicus, v zkrátka v každé bedně jsou 2 reproduktory)

Brum vychází pouze z pravé bedny( té, do které vede 220V+stereovstup + monovýstup do druhé Levé )reprobedny.
Reprák je připojen do sítě 2vodičovým kabelem (N+fáze).
Bručí i když je vypnut tlačítkem na něm. Bručí i když je odpojeno vše ostatní(výstup do L, vstup).

Usuzuji, že bručí trafo(které bude bručet tak jako tak vlivem magnetostrikce materiálu), které rozeznívá plast. Protože když do něj šťouchnu (nebo nadzvednu ze stolu), brum se změní.
Nebo máte někdo jiná názor?

Nevím, o jakou jde značku, ale jde o model D-201A.

EDIT: teď při zkoušení jsem ze rozdvojky odpojil ostatní zařízení, ale odpojil jsem i notebook ale neměl jsem v něm akumulátor oops

Tak ja som mal roky minivezu philips a ani po 10rokoch nebrumela (a to trafo bolo furt na 220 lebo standby). Brum bol pocut len ked som na to prilozil ucho uplne. Samozrejme ze akusticky to bol srot, ale aspon to nebrumelo. Tak som to myslel. A ano je to tazke dodrzat, ja by som zakazal dovoz z azie uplne a potom by to bolo easy :)