Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Obecně: V první řadě jsou asi připravené a vyvedené kabely pro elektrické spotřebiče, přívod vody a…
náhodný 01.12.2013 23:28
náhodný
Kuchyňskou linku pouze vyměňuji, takže jsem ji přizpůsobila všem rozvodům a musím se pochlubit všech…
kocour Amadeus 02.12.2013 00:46
kocour Amadeus
Pokud jsou na stěně za kuchyňskou linkou obkladačky, nebo kuchyňská linka má mezi dolními a horními… poslední
náhodný 02.12.2013 10:31
náhodný

Obecně:
V první řadě jsou asi připravené a vyvedené kabely pro elektrické spotřebiče, přívod vody a odpad od dřezu, vyústění odahu digestoře, atd., takže rozmístění jednotlivých dílů je asi dané.
Dále je třeba se podívat na rovinu podlahy pod skříňkami a dolní skříňky podle potřeby u nerovné podlahy postupně vyrovnat tak, aby horní rovina všech skříněk byla ve stejné výšce a vodorovně.
U dílu se dřezem je třeba se dostat k přívodům a odpadu.
Zavěšení horních skříněk musí být natolik únosné, aby skříňky držely a nevytrhly se ze stěny (příčky).

Kuchyňskou linku pouze vyměňuji, takže jsem ji přizpůsobila všem rozvodům a musím se pochlubit všech 11 skříněk jsem sama sestavila za 1 den, teď přidělávám panty. Zavěšení na zeď asi fakt nechám na někom zkušenějším. Jen jsem chtěla zjistit nějaké vychytávky a jednu radu už mohu dát sama. Nikdy nevybalovat materiál z krabic najednou, ale vyndavat postupně. Ještě jeden dotaz. Je při zavěšování na zeď lepší zaměřit rovinu u horní nebo dolní hrany skříněk? Děkuji.

Pokud jsou na stěně za kuchyňskou linkou obkladačky, nebo kuchyňská linka má mezi dolními a horními skříňkami záda z velké desky, která bývají vsazené přesně na milimetr (například kdysi oblíbená Asta a podobné), je dobré se držet dolní úrovně výšky nad spodními díly nebo výšky od podlahy.

Pokud je výška skříněk nižší, než byly původní, je asi také vhodné se chytit spodní hrany už ze zvyku otvírání dvířek v určité výšce i v pohledové výšce. A pokud by nahoře byly níž než původní a tak tam něco chybělo, tam oko nevidí, nebo se to dá zamalovat.

Záleží na způsobu upevnění horních skříněk na stěně.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru