Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spínač pro saunu - stykač ?

Ahoj,

chtěl bych nějak vyřešit přívod k sauně, topidlo 3x400V/8kW.

Ovládání tam žádné není, je tam nejlevnější topidlo se samoregulací.

Chtěl bych zapínání někde venku, přívodní vedení k topidlu jde samozřejmě nejprve přes chránič (3-fáz), a zapínání přívodu bych venku na zdi vyřešil třeba tímhle stykačem http://www.elektroodbyt.cz/homepage-detail-produkt u?id=6083 s manuálním ovládáním (bude samozřejmě v rozvodnici, např. http://www.gme.cz/ect8pt-pruhledna-dvirka-p070-301

Je to rozumné, nebo byste to vyřešili jinak?

Ten rozváděč bych koupil lepší, (tvrdší), tohle je jak nádobka na máslo, ještě v místě obsluhy musí být signálka že topení je zapnuto. Zapínání v rpzváděči je jednak nepraktické a ještě takovým pahýlem, dal bych tlačítko nebo vypínač s doutnavkou do úrovní vypínačů osvětlení (jsou-li).

To je jedno jestli venku nebo vevnitř, nakonec tam může být jen vypínač místo stykače a spínače, řešení je několik, musí tam být signálka o zapnutí el. energie do těch kamen, né do světla, instalace musí být provedena dle ČSN 33 2000-7-703.