Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypěstování vína z pecky

Hojahej všem vespolek.
Měl bych na vás dotaz.
Koupil jsem z obchodu vino, je skvělé a chtěl bych si ho vypěstovat doma.
Je to vůbec možné? Vzít pecky na vatě je nechat vyklíčit a pak je dát do země?
Vyjde z toho něco?
Na internetu moc informací není. Vše je o pěstování vína bez pecek a nebo pomocí sazenic.
Ale přece z něčeho to být musí ne?

Díky moc za vaše odpovědi
Michal

Nejde, protože to co ti vyroste (jestli vůbec) bude neužitkovej planej hnus :-), při troše štěstí použitelnej jako podnož, ale nejspíš ani to ne. To co se pěstuje jsou většinou koncové hybridy, ke kterým když cokoli přimíchneš (opylení), tak ztratí většinu vlastností, proč se vlastně pěstují.

Víno? Jak může mít boží krev pecky?

Kua jsou to hrozny! Zkus si na internetu vyhledat odrůdu, popřípadě to budeš mít napsané na krabici v obchodě. Pak už jen najdi vinaře, který pěstuje to samé nebo chuťově podobnou odrůdu a požádej ho o pár haluzek.

Omlouvám se za to vyjetí. I když to jako moravák tady v čechách slyším pořád. Nenávidím to.

Děkuji moc za odpovědi.
Jsem tak trochu přes tyto věci laik.
Přišla zamnou babička,že si koupila dobré víno ke konzumaci a chce ho zkusit vypěstovat a požádala mě jestli nenajdu na internetu jak nato :-)

Ještě jednou diky
Mišan

Možná by to šlo kdyby byl hrozen na kusu klacku s jedním očkem, pak to zasadíš do hlíny a najaře může vyrašit, ovšem jestli je to nějaký Španělský tak stejně z něho bude Český kyselák a plody bude mít nejdřív za 3 roky.